Logo 3D na ścianę — logo z plexi jako pomysł na logo przestrzenne 3D

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie logo firmy, jest jego głównym znakiem rozpoznawczym. Co jednak zrobić aby było kojarzone z firmą? Jak zbudować jego rozpoznawalność? Cały ten proces może wydawać się trudny, jednak warto się za to zabrać. Podpowiadamy jak!

Budowanie rozpoznawalności marki to jeden z głównych elementów strategii marketingowej firmy. Jeśli logo kojarzy się od razu z firmą, to mamy sukces. Każdy zna takie marki jak LOT, Allegro czy STS. Myśląc o tych firmach od razu mamy w głowie ich logo. I o to właśnie chodzi w identyfikacji wizualnej firmy. Aby każdy, kto zobaczy logo, wiedział, czym zajmuje się firma. Jednym z najprostszych sposobów na wyeksponowanie logotypu jest oznaczenie siedziby firmy. Można to zrobić przy pomocy szyldu reklamowego lub pójść krok dalej i umieścić na budynku logo przestrzenne 3D. Oczywiście można wybierać spośród wielu materiałów. Jednak już samo logo w postaci wypukłych elementów i liter 3d sprawi, że logo przyciągnie wzrok. Logo z plexi można także umieścić wewnątrz budynku np. w recepcji. Logotyp na ścianie w sali konferencyjnej to także świetny pomysł. Niezależnie od tego, w jakim miejscu umieści się znak firmowy — będzie to dobra inwestycja.

Różne rodzaje materiałów na logo 3D na ścianę.

Logo 3D może być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wiele z nich wykonuje się ze styroduru. Jest to materiał lekki i łatwy w montażu. Jednak styrodur nie jest materiałem trwałym i nie nadaje się do produkcji logotypów montowanych na zewnątrz. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że może być pomalowany na dowolny kolor. Tak więc można odwzorować kolory logotypu 1:1. Można więc pokusić się o takie rozwiązanie, ale trzeba wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw. Logo 3D ze styroduru można także wzmocnić licem z pleksy. Jest to opcja dodatkowo płatna, ale daje większą gwarancję na logo. Tutaj występuje ograniczenie kolorystyczne bowiem pleksa nie występuje w każdym kolorze. Da się obejść to ograniczenie, wyklejając lico folią z nadrukowanym odpowiednim kolorem. Nie poleca się jednak tego rozwiązania z racji jego krótkiej trwałości. Najlepszym i najtrwalszym wyborem jest logo z plexi. Jest to materiał trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Często stosuję go w połączeniu z PCV gdzie pleksa jest wówczas licem liter. Litery przestrzenne często są wykonywane z samego pcv lub pleksy. Jest to najprostsze rozwiązanie dla reklamy bez podświetlenia. Łatwo montuje się je na ścianie, gdyż wystarczy tylko taśma dwustronna lub klej montażowy. Plexi nadaje się zarówno na małe litery przestrzenne, jak i większe logo 3D na ścianę.

Czy litery 3D i logo z plexi to dobry pomysł na reklamę wewnętrzną?

Reklama przestrzenna rządzi się swoimi prawami. Powinna być widoczna, ale i odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Z tego powodu nie poleca się wykonywania logo ze styroduru do reklam zewnętrznych. Styrodur po pewnym czasie robi się kruchy, więc nie jest najlepszym materiałem na logo zewnętrzne. Tak więc logo polecamy wykonać z plexi. Niezależnie od tego, czy będzie połączone z pcv, czy będzie występować samodzielnie można mieć pewność, że będzie trwałe i eleganckie. Logotyp zdobiący ścianę wewnętrzną także sprawdzi się jako reklama. Często można spotkać taką formę loga przestrzennego w recepcjach, poczekalniach czy salach konferencyjnych. Nie bez powodu. Klienci narażeni na ekspozycję loga 3D zapamiętują je i kojarzą z miejscem. Jest to więc doskonały sposób na reklamę! Litery przestrzenne będą wyglądać bardziej profesjonalnie niż np. płaska naklejka. Lico wykonane z błyszczącej plexi doda elegancji. Logotyp można wykonać także ze złotej plexi. W połączeniu z podkładem w postaci białego pcv otrzymamy reklamę subtelną, a zarazem rzucającą się w oczy. Lico nie musi być jednolite. Wszystko zależy od pomysłu na reklamę. Agencje reklamowe z pewnością wykonają logo 3D zgodnie z Waszą wizją. Przy okazji polecą także inne produkty pomagające promować firmę. Logo 3D na ścianę to nie jedyny sposób. Warto więc pochylić się nad tematem i budować rozpoznawalność także wewnątrz firmy!

Logo z plexi, czyli sposób na dekorację i identyfikację firmy w jednym!

Logo z plexi to nie tylko identyfikacja wizualna. Litery przestrzenne wraz z logotypem mogą być także dekoracją! Należy zadbać o staranne przyklejenie ich na ścianę. Równo umiejscowiony napis lub logotyp to podstawa. Taka reklama będzie zdobić nie tylko ścianę, ale całe wnętrze. Kolor ściany pod logo powinien eksponować reklamę. Zazwyczaj jest to kolor biały, jednak w przypadku jasnych logotypów warto dobrać kontrastujący kolor ściany. Dzięki temu, że lico w logo 3D z plexi jest błyszczące, ładnie prezentuje się o każdej porze dnia. Litery przestrzenne tworzą profesjonalny efekt niskim kosztem! A jeśli dodamy do loga 3D dodatkowe litery 3D np. z pełną nazwą przedsiębiorstwa — mamy reklamę idealną! Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na litery 3D ze styroduru, czy z plexi możecie mieć pewność, że spełnią swoje zadanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na litery przestrzenne (ze styroduru lub plexi) oraz litery 3D z dowolnym licem na podkładzie z pcv. Te i inne produkty oferuje Studio Efekt na zamówienie.

4.9/5 - (28 votes)
Summary
Oklejanie pojazdów firmowych - sposób na reklamę mobilną
Article Name
Oklejanie pojazdów firmowych - sposób na reklamę mobilną
Author
Publisher Name
Studio Efekt
Publisher Logo