Jak zamontować litery przestrzenne na ścianie

Litery 3D przestrzenne zawieszone w biurze, w recepcji czy w sklepie nie tylko zdobią, ale także budują pozytywny wizerunek firmy. Jak zamontować litery przestrzenne na ścianie w łatwy sposób? I to bez użycia specjalistycznych narzędzi. Z naszego poradnika dowiesz się, jak to zrobić!

Reklama przestrzenna – dla kogo?

Decydując się na litery przestrzenne musimy zastanowić się, czy ta forma reklamy będzie dla nas odpowiednia. Nie wszędzie bowiem taka reklama sprawdzi się i będzie wyglądać dobrze. Najważniejszym wyznacznikiem będzie tutaj miejsce docelowe do montażu. Najlepsza będzie ściana jasna lub w jednolitym kolorze. Dobrze by było jakby nie była szczególnie „zagracona” tak aby można było z łatwością, maksymalnie wyeksponować nasze litery. Równie ważnym czynnikiem będzie jej struktura. Do gładkiej ściany reklamy zamontujemy bez większych problemów. Problemy pojawią się wówczas gdy miejsce montażu nie będzie gładkie a ozdobione wypukłymi strukturami. Oczywiście wszystko jest do zrobienia, bez względu na to, jaką ścianą dysponujemy. Jednak dziś skupimy się na montażu łatwym, szybkim i przyjemnym.

Jak zamontować litery przestrzenne na ścianie?

Ściana przygotowana? Pora na narzędzia! Do montażu liter przestrzennych montowanych na „klik” wystarczy śrubokręt, poziomica i kilka kawałków taśmy malarskiej. Z takimi narzędziami potrafi obejść się każdy, wiec i montaż nie powinien być wyzwaniem. Oczywiście potrzebne będą także dystanse plastikowe ( załączone przez większość producentów reklam) oraz wkręty ( z niewielką główką). A więc zaczynajmy![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

1. Najpierw szablon. Układamy do na ścianie używając poziomicy, tak aby napis był równiutko, poziomo. Teraz przyklejamy go do ściany używając niewielkiej ilości taśmy malarkiej, tak aby nie przesunął się podczas montażu. Następnie przy użyciu ostrego narzędzia ( w naszym przypadku jest to śrubokręt ) znaczymy wszystkie punkty z szablonu. Należy zrobic to na tyle mocno, aby przebic papierowy szablon i zostawić ślad na ścianie. Te zaznaczony punkty będą niezwykle istotne podczas montażu i zadecydują o tym, czy napis będzie zawieszony równo i estetycznie. Skupmy się więc na tym kroku.

2. Szablon możemy już zdjąć – nie będzie już nam potrzebny. Teraz czas na montaż dystansów do ściany. Przykręcamy je przy użyciu wkrętów z płaską główką we wszystkie zaznaczone miejsca. W przypadku dużych i ciężkich liter może być konieczny montaż na kołkach montażowych, w tym celu będziemy zmuszeni użyć wiertarki, pamiętając by nie pominąć żadnego zaznaczonego miejsca. My jednak zamontowaliśmy nasze dystanse na samych wkrętach używając śrubokrętu, co było dość prostym aczkolwiek wymagającym trochę pracy zadaniem. Wszystkie zamontowane dystanse powinny pokrywać się z punktami na szablonie. Warto przeliczyć je wszystkie, tak aby żadnego nie pominąć.

3. Pora na montaż liter! Każda z nich powinna mieć już przyklejone dystanse, które wystarczy już tylko wcisnąć w dystanse zamontowane na ścianie. W niektórych przypadkach będzie trzeba użyć nieco więcej siły, tak aby usłyszeć charakterystyczny klik. Tak zamontowana litera jest już gotowa i o ile dystanse zostały wkręcone stabilnie – litera nie spadnie nikomu na głowę 🙂 Czynność powtarzamy z każdą literą. Gotowe!

4. Pozostała już tylko kosmetyka. Z liter zdejmujemy folię ochronną, która powinna się tam znajdować. Czynność powtarzamy przy każdej literze. Uważajmy przy tym by nie porysować lica liter ostrymi narzędziami. Folia odchodzi lekko więc z powodzeniem zrobimy to przy użyciu rąk. I w ten sposób przebrnęliśmy przez cały proces! Litery zamontowane! Teraz pozostało już tylko cieszyć nimi oko.

Oczywiście montaż można zlecić także agencji reklamowej która wykonywała dla nas reklamę, jednak nie zawsze jest to możliwe, szczególnie jeśli zależy nam na czasie a agencje są obłożone zamówieniami. Zachęcamy więc do samodzielnego montażu liter przestrzennych na ścianie w swojej firmie. Zamówienie na litery przestrzenne możecie złożyć w naszej agencji reklamowej telefonicznie lub mailowo. Wszystkie zamówione u nas reklamy przestrzenne do samodzielnego montażu wyposażamy w szablon montażowy ( jak w opisanej wyżej instrukcji ) a także wklejamy dystanse na tyły liter, dzięki czemu montaż przeprowadzisz szybko i sprawnie. Serdecznie zapraszamy!

4.9/5 - (45 votes)
Summary
Jak zamontować litery przestrzenne na ścianie
Article Name
Jak zamontować litery przestrzenne na ścianie
Description
Litery 3D przestrzenne</strong> zawieszone w biurze, w recepcji czy w sklepie nie tylko zdobią, ale także budują pozytywny wizerunek firmy. Jak zamontować litery przestrzenne na ścianie w łatwy sposób? I to bez użycia specjalistycznych narzędzi. Z naszego poradnika dowiesz się, jak to zrobić!
Author
Publisher Name
Studio Grafiki i Reklamy EFEKT
Publisher Logo