Wygoda i bezpieczeństwo obiektu wymaga także czytelnych informacji

Przestrzenie użytkowe muszą sprostać wymaganiom w dużej mierze zupełnie innym od tych, jakimi podporządkowujemy urządzanie swoich prywatnych wnętrz. Jednym z najważniejszych zagadnień jest zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym w nich osobom – wykonującym dowolnego rodzaju pracę, czy też zjawiających się w nich w związku ze świadczonymi w danym miejscu usługami, czy w jakimkolwiek innym celu. Nie można więc zapominać także o kilku niepozornych tabliczkach.

Kiedy na szukanie wyjścia nie ma czasu

Nagle gaśnie światło. Dobiega nas złowrogi hałas, którego możliwego źródła nie potrafimy zidentyfikować, jedno jest pewne – najlepiej będzie, jeśli czym prędzej znajdziemy się na zewnątrz obiektu. Którędy jednak się tam dostać? Jesteśmy tu pierwszy raz. Zdezorientowani krążymy więc po korytarzach w półmroku, co chwilę odbijając się od jakichś drzwi, które okazują się nieczynne, albo wcale nie prowadzić tam, gdzie się spodziewaliśmy. W takich sytuacjach wcale nie trzeba dużego tłumu, wybuchu paniki, ani bezpośrednio zagrażającego nam pożaru czy innego niebezpiecznego zjawiska, by można było nazwać je pełnymi grozy. A co wówczas, gdy i takie czynniki zaistnieją?

Kilka niezbyt kosztownych elementów sprawi, że znajdujące się w takim położeniu osoby nie będą tracić coraz bardziej cennych sekund na poszukiwanie właściwych kierunków i tratować się wzajemnie. O wyposażeniu wnętrza obejmującym tabliczki kierunkowe wskazujące wyjścia i inne niezbędne z punku widzenia bezpieczeństwa oznaczanie warto dbać nie tylko ze względu na ryzyko konsekwencji, z jakimi mierzyć się morze zarządca obiektu po wizycie stosownej inspekcji. Te akurat, zanim cokolwiek się stanie, należeć będą do mniej dolegliwych.

Porządek to wygoda korzystania z każdej przestrzeni

Wszelkie oznaczenia niezbędne z punktu widzenia bezpieczeństwa, są określone przepisami BHP, których przestrzeganie pozwala uniknąć niepotrzebnych problemów. Przygotowana przez firmę Reklama Efekt oferta pozwala jednak na dużo więcej. Wykonywane przez nas tablice informacyjne mogą przybierać dowolne postaci, zależne od potrzeb i życzeń naszych Klientów, co umożliwia tworzenie wyrobów odpowiadających najróżniejszym potrzebom.

Każda przestrzeń, która wykorzystywana jest przez większe grono pracowników, albo udostępniona szerszemu gronu osób w innym celu, musi być przygotowana tak, by jej użytkowanie nie oznaczało zmagania się z chaosem. Czytelne oznaczenia poszczególnych obiektów, pomieszczeń, stref, stanowisk, zasad zachowania się czy kierunków ruchu mogą znacznie usprawnić wszelkie codzienne czynności. Wykorzystanie w tym celu trwałych, estetycznie wyglądających, profesjonalnie przygotowanych tablic to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza w budynku otwartym dla licznych gości.

Nasza oferta to rezultat wieloletniego doświadczenia i stałego udoskonalanie dostarczanych przez nas wyrobów, a także otwartości na pomysły i potrzeby Klientów. Z nami wyposażysz się w dokładnie taki system tablic, jaki jest potrzebny w Twoim obiekcie. Zapraszamy.

5/5 - (3 votes)