Szyld podświetlany, czyli reklama podświetlana w wersji kasetonu

Szyldy reklamowe są niezwykle ważnym elementem marketingowej strategii każdej firmy. Stanowią one wizytówkę firmy. Przyciągają uwagę potencjalnych klientów oraz budują rozpoznawalność marki. Szyldy reklamowe są nie tylko estetycznym elementem, ale przede wszystkim skutecznym narzędziem przekazu. Umieszczone na widocznym miejscu, przyciągają wzrok. Starannie zaprojektowany i wykonany szyld może również wpłynąć na postrzeganie marki przez klientów. Taki rodzaj reklamy zewnętrznej wzbudza zaufanie i pokazuje profesjonalizm. Istotne jest, aby szyld reklamowy był czytelny i zrozumiały. Proste, ale przyciągające wzrok grafiki i logo marki pomagają w budowaniu rozpoznawalności. Unikaj używania zbyt wielu kolorów i nieczytelnych czcionek, które mogą utrudnić odbiór przekazu. Kreatywność i oryginalność mogą sprawić, że Twój szyld będzie wyróżniał się spośród innych. Unikatowy design może przyciągnąć uwagę klientów, zachęcając ich do odwiedzenia Twojego sklepu lub biura.

Szyld podświetlany — co powinien zawierać?

Szyldy reklamowe mogą też być wykorzystane do promocji nowych produktów lub usług. Wprowadzenie tablic informujących o aktualnych promocjach lub rabatach może zainteresować klientów i skłonić ich do zakupu. Tablice reklamowe są również nieocenionym wsparciem dla firm lokalnych. Dzięki nim klienci mogą łatwo odnaleźć Twoją działalność. Informacje firmy zawarte na tablicy pomogą zwiększyć sprzedaż. Oczywistym jest umieszczenie na szyldzie loga i nazwy firmy. Można też umieścić dowolne grafiki, jednak nie należy z tym przesadzać. Dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie strony internetowej lub hasztagu na szyldzie. Ułatwi to znalezienie firmy w internecie. Wszystko jednak powinno być spójne i nawiązywać do rodzaju działalności.

Świecąca reklama– sposób na zaistnienie także po zmroku

Aby nasza firma była widoczna o każdej porze roku i dnia warto ją podświetlić! W szarudze zwykła reklama może umknąć przechodniom. Dodanie porządnego podświetlenia sprawi, że będziemy widoczni cały czas! Reklama wyposażona w czujnik zmierzchu uruchomi się sama. Jest to niezwykle wygodne, gdyż nie musimy pamiętać o jej uruchomieniu. Oświetlenie led oszczędzi energię, a przy tym oświetli równomiernie nasz nośnik reklamowy. Koszty reklamy LED są w prawdzie wyższe niż zwykłego szyldu. Jednak jest to wydatek często jednorazowy i warto go wziąć pod uwagę. Reklama na lokalu to jego swoista wizytówka. Nie należy więc na niej oszczędzać. Szczególnie jeśli znajdujemy się w skupisku lokali i sklepów.

Kasetony reklamowe — reklama zewnętrzna

Szyld podświetlany to nic innego jak kaseton reklamowy. Pod taką nazwą zamówimy reklamę podświetlaną w formie szyldu. Kasetony reklamowe mogą jednak przyjąć różne formy. Najczęściej spotykane są kasetony z dibondu. Jest to reklama najtrwalsza ze wszystkich form. Tutaj jednak mamy niewielkie możliwości, jeśli chodzi o treści. Dlatego, że w tej formie kasetonu podświetlane są tylko frezowane w licu elementy. Nie zawsze jest to wada. Podświetlane same litery lub logo na jednolitym kasetonie będą wyglądać świetnie!

Jeśli jednak zależy nam na eksponowaniu większych ilości treści, warto wziąć pod uwagę kaseton reklamowy w ramie aluminiowej. Ten rodzaj kasetonu posiada podświetlane lico, co daje nieograniczone możliwości. Na takim szyldzie można umieścić więcej informacji. Mogą to być dane firmy, informacje o asortymencie bądź usługach. Ponadto można zamieścić na takim szyldzie dowolne grafiki. One także będą podświetlone. Należy jednak wziąć pod uwagę, że taki szyld będzie bardziej narażony na uszkodzenia. Istnieją także kasetony tekstylne. Jednak nie jest to polecana forma szyldu zewnętrznego. Świetnie natomiast sprawdzi się wewnątrz lokalu. Tutaj także świeci całe lico. Można więc podświetlić dowolną grafikę lub zdjęcie. Taki szyld świecący od razu rzuca się w oczy.

A może reklama świetlna w wersji premium?

Reklamy świetlne to nie tylko standardowe kasetony reklamowe. Na rynku reklamowym możemy znaleźć różne rodzaje tablic w wersji premium. Reklama świetlna w nowoczesnym wydaniu to hit tego roku! Prosty kaseton zmodyfikowany poprzez dodanie liter 3D na licu zmienia formę na bardziej elegancką. Dodanie do tego liter w kolorze złotym potęguje efekt. Nie bójmy się eksperymentować! Błyszczące litery czy różne rodzaje oświetlenia to sposób na wyróżnienie się! Reklama świetlna ma przyciągać wzrok o każdej porze roku. Aby tablice spełniały swoje zadanie, muszą zapraszać do firmy. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kasetonu wybierzemy, zadbajmy o estetykę tablic. Litery powinny być czytelne a grafiki spójne z koncepcją lokalu. Nie ważne, jaki kaseton wybierzemy, ważne aby nie przesadzić z ilością informacji. Czytelność tablic to ich główny atut. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie LED aby nie było zbyt słabe i widoczne o każdej porze roku. Szyld podświetlany w formie kasetonu z wypukłym liternictwem i podświetleniem migoczącym może podnieść rangę firmy. Złote lub srebrne dodatki mogą świadczyć o ekskluzywnym charakterze firmy. Często decydują się na nie salony kosmetyczne lub salony fryzjerskie. Takie tablice będą też odpowiednie dla wytwornych butików lub sklepów. Nie jest powiedziane, że lokale gastronomiczne nie mogą takich mieć!

Inne formy świecącej reklamy

Kasetony reklamowe nie są jedyną formą reklamy LED. Ciekawą formą reklamy są litery 3D umieszczone na elewacji budynku. Nie mamy wówczas kształtu reklamy ograniczonego prostokątem. Litery LED bowiem mogą być zamontowane w dowolny sposób. Ich wielkość i czcionka mogą być różnorodne. Najbardziej popularne litery 3D świecą przodem, jednak można też trafić na litery świecące bokiem. Dużą popularność zyskują także litery 3D podświetlane efektem halo. Taki efekt dają Ledy umieszczone na tyle litery, dzięki czemu światło odbija się na elewacji. Tworzy to efekt rozproszonego podświetlenia. Takie litery są dobrze widoczne o każdej porze roku. Inną formą reklamy świetlnej są semafory reklamowe montowane pod kątem 90 stopni do elewacji. Zajmują niewiele miejsca i są widoczne także z boku budynku. Z racji niewielkich rozmiarów ich cena jest stosunkowo niska. Warto skorzystać z tej formy reklamy. Zwłaszcza kiedy ma się mały lokal i ograniczone miejsce na nośniki reklamowe. Oświetlenie LED daje dobrej jakości światło, a przy tym jest energooszczędne.

Zapraszamy do Agencji Reklamowej Studio Efekt. Oferujemy litery 3D, kasetony reklamowe, podświetlany szyldy i wiele więcej!

Zdjęcia użyte w artykule w całości pochodzą z naszych realizacji.

4.9/5 - (25 votes)
Summary
Oklejanie pojazdów firmowych - sposób na reklamę mobilną
Article Name
Oklejanie pojazdów firmowych - sposób na reklamę mobilną
Author
Publisher Name
Studio Efekt
Publisher Logo