Logo ze styroduru, czyli dlaczego warto zainwestować w nowoczesną reklamę

Styrodur to materiał, który na dobre wkupił się w łaski współczesnych przedsiębiorców. Coraz więcej właścicieli firm decyduje się na jego wykorzystanie, chociażby w formie popularnego trójwymiarowego logo. Skąd takie zaufanie do styroduru? Powodem jest jego wytrzymałość i doskonałe właściwości techniczne, dzięki czemu materiał ten świetnie radzi sobie z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Przekonaj się, że styrodur idealnie sprawdzi się także u Ciebie.

Dowiedz się, czemu styrodur zawdzięcza swoją rosnącą wciąż popularność

Czym dokładnie jest styrodur? Mówiąc krótko (i technicznie) nazywa się go polistyrenem ekstrudowanym. Podczas jego powstawania cząstki polistyrenu mieszają się z innymi substancjami. Mogą to być substancje ognioodporne, mrozoodporne albo jeszcze inne – w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Następnym krokiem jest wystawianie powstałej masy na wysoką temperaturę i ciśnienie, potem wtłacza się do środka gaz, a na koniec całość ulega rozprężaniu. Dzięki temu powstaje nieregularny kształt, który można poddać dalszej obróbce, uzyskując w rezultacie standardowe płyty XPS. W Reklama Efekt jesteśmy wierni styrodurowi z tego względu, że za jego pomocą da się uzyskiwać idealne w formie logo 3D, z których nasi Klienci są tak zadowoleni. Materiał ten wykorzystuje się jednak nie tylko w reklamie; obecny jest również w budownictwie, jako izolację zastępującą powszechnie znany styropian.

Poznaj właściwości, którymi może odznaczać się logo 3D Twojej firmy

Nie odpowiedzieliśmy jeszcze wyczerpująco na pytanie, dlaczego styrodur jest tak popularny. Swoje powodzenie zawdzięcza on czterem głównym właściwościom. Przede wszystkim jest niezwykle wytrzymały na oddziaływanie zarówno czynników pogodowych, jak i mechanicznych. Ostateczna odporność płyty zależy od grubości i gęstości: im są one wyższe, tym styrodur łatwiej znosi wszelkie obciążenia. Drugą cechą jest niska nasiąkliwość, czyli po prostu niewrażliwość na wodę. Z tego powodu logo 3D wykonane w pracowni Reklama Efekt idealnie nadaje się na zewnątrz budynków, gdyż nawet narażenie go na nieustanne działanie wilgoci nie powoduje uszkodzeń. Warto wiedzieć, że grubość i gęstość materiału nie mają wpływu na jego nasiąkliwość. Tak samo odporne na wodę będą grubsze, jak i cieńsze płyty. Najciekawsza cecha styroduru to samogaśnięcie. Surowiec, z którego wykonane są płyty, nie podtrzymuje ognia, a jeśli podda się go działaniom wysokich temperatur – nie zareaguje. Podczas produkcji dodaje się bowiem składnik mający opóźniać palność i jednocześnie podnoszący bezpieczeństwo użytkowania.

Summary
Logo ze styroduru, czyli nowoczesna reklama
Article Name
Logo ze styroduru, czyli nowoczesna reklama
Description
Eleganckie logo 3D ze styroduru od Studio Efekt to niezawodny sposób na reklamę firmy. Już dziś daj się zauważyć Klientom dzięki literom 3D!
Author
Publisher Name
Studio Efekt
Publisher Logo