Kasetony w ramie aluminiowej – tania i skuteczna reklama podświetlana

Kaseton reklamowy Poradnia neurologopedyczna w ramie aluminiowej podświetlany

Jak nie zginąć w gąszczu coraz to szybciej rosnącej konkurencji na rynku? Odpowiedź jest banalnie prosta! Wyróżnić się! Tylko jak to zrobić nie ponosząc kolosalnych kosztów i jednocześnie stworzyć spójną identyfikację marki? Warto zacząć już od pierwszego kontaktu Klienta z firmą. Pomocna będzie reklama świetlna (kaseton reklamowy w ramie aluminiowej), która nie rzadko przyciąga Klientów już z daleka, wzbudzając ciekawość, kusząc kolorami oraz wskazując lokalizację firmy. Nie podlega więc wątpliwości, że warto zaopatrzyć swój lokal w reklamę świetlną. Jaka opcja najmniej nadszarpnie budżet firmowy?

Kaseton w ramie aluminiowej – tania i skuteczna reklama podświetlana!

Każdy kto zakładał firmę wie, że początki bywają trudne, a budżet na start często jest ograniczony. Szukając oszczędności wielu przedsiębiorców pomija zakup reklamy zewnętrznej podświetlanej na rzecz zwykłego baneru czy szyldu. Jest to działanie zrozumiałe, jednak nie zawsze korzystne dla firmy, szczególnie tej, która świadczy swoje usługi także po zmroku. Jaką więc reklamę z podświetleniem wybrać aby  nie narazić firmy na zbędne koszty? Niewątpliwie najtańszą formą reklamy świetlnej jest kaseton reklamowy w ramie aluminiowej. Jego prosta konstrukcja sprawia, że wyprodukowanie tego rodzaju kasetonu jest stosunkowo łatwe co idzie w parze z korzystną ceną. Jego głównym atutem jest to, że na podświetlanym licu możemy umieścić dosłownie… Wszystko! Ale po kolei. Jak zbudowany jest kaseton w ramie aluminiowej?

 

Jak zbudowany jest kaseton w ramie aluminiowej?

Jak widać na powyższej grafice kaseton w ramie alumionowej jest prosty i łatwy w budowie. Tył kasetonu wykonany jest z płyty PCV przez którą wychodzą na zewnątrz przewody zasilające.Jest to też część montowana bezpośrednio do ściany/elewacji. Boki kasetonu wykonane są z profilu aluminiowego, który nie przepuszcza podświetlenia na zewnątrz. Kolor profilu dostosowany jest do lica, tak aby całość tworzyła spójną całość. Umieszczone wewnątrz moduły świetlne LED muszą być zamontowane w odpowiednich miejscach. Odpowiedni więc nie za rzadko, nie za gęsto tak aby stworzyć jednolite podświetlenie lica. W tym bowiem modelu podświetlane jest całe lico z pleksy, oklejone dowolnym nadrukiem. Możemy więc podświetlić nie tylko nazwę, logo czy pojedyncze teksty jak w przypadku kasetonu z dibondu. Tutaj możemy dodać także całą gamę ilustracji i grafik. W tym przypadku ważny jest odpowiedni druk, wykonany w odpowiedniej technologii, oryginalnymi tuszami. Takie wydruki oferują niektóre drukarnie.

Pomimo nieskomplikowanej budowy nie każdy będzie w stanie wykonać taki kaseton samodzielnie. Konieczny może być park maszynowy, wyposażony w odpowiednie sprzęty. Profesjonalne agencje reklamowe zadbają nie tylko o każdy szczegół wykonania ale także przygotują projekt a także wizualizację gotowego produktu. Wizualizacja ułatwia Klientowi zobrazowanie kasetonu po montażu. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nie są pewni czy kaseton będzie pasował do elewacji i ogólnej infrastruktury w okolicy.

Nieograniczone możliwości jakie daje kaseton w ramie aluminiowej!

Kaseton reklamowy w ramie alumiowej Logo 3d podświetlane Decathlon wykonane przez Studio Efekt - producenta reklam

Posiadasz własny projekt? Prześlij go zaufanej agencji reklamowej, która sprawdzi go pod kątem technicznym, dobierze rozmiary oraz przygotuje wizualizację kasetonu. Od projektu po realizację jest już niedaleka droga:) Co jednak, jeżeli nie posiadamy projektu reklamy a co więcej nie mamy na niego żadnego pomysłu? Żaden problem, dobra agencja reklamowa posiada własne Studio Graficzne w którym profesjonalni graficy stworzą projekt od podstaw, dopasowując go do rodzaju działalności, charakteru firmy a także wezmą pod uwagę wszelkie sugestie klienta.

Podsumowując – reklama podświetlana nie musi być droga! Jednak trzeba wiedzieć jaką opcję wybrać aby nie nadszarpnąć budżetu firmowego. Kaseton w ramie aluminiowej jest właśnie taką opcją!

5/5 - (2 votes)